İşitme Cihazı Nasıl Alınır?
Ağustos 10, 2017

Çınlama Maskeleme Özellikli İşitme Cihazları

Çınlama(Tinnitus) Maskeleme Özellikli İşitme Cihazları

114 yllık Danimarka üretimi Oticon işitme cihazları ile çınlamadan kurtulun. 64 ve 48 kanal seçeneği ile Premium işitme cihazlarımız ile tanışın.(Detaylı bilgi için tıklayınız.)

Kulak çınlaması yaşayan kişilerde işitme kaybı sıklıkla görülmektedir. Kulak çınlaması birçok nedenden kaynaklanan ve yaşam kalitesini düşüren bir durumdur. Kulak çınlaması tek başına bir hastalık olmayıp, genelde çeşitli hastalıkların veya benzer durumların sonucudur. Kulak çınlaması nedenleri ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.

Kulak çınlaması için alternatif tedaviler mevcuttur. Bu tedavilerin arasında işitme cihazı kullanmak en yüksek başarı oranı gösterenlerden biridir. Özellikle işitme kaybı ile beraber oluşan kulak çınlamasında, işitme cihazları %90 gibi başarı oranlarına sahiptir. Kulak çınlamasının işitme cihazları ile maskelenmesi uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Bazı hastalarımızda işitme cihazı hastaya denenir denenmez kulak çınlaması biterken veya çok azalırken, bazı hastalarımızda süreç haftalar sürmektedir. Kulak çınlaması maskelenmesi sürecinde işitme merkezindeki uzmanların konu ile ilgili eğitilmiş olması, cihazların Tinnitus Masker(Çınlama Maskeleme) özelliğine sahip olması, cihazların işitme kaybı varsa işitme kaybın uygun olması, hastanın psikolojik olarak sürece hazır olması, cihazların düzenli kullanılması büyük önem taşımaktadır.

Kulak çınlamasından Oticon Tinnitus Sound Support teknolojisi ile kurtulun. 114 yıllık Oticon markasının işitme cihazları ile çınlamada %90 a varan başarı. Avrupa’ da 10 yılı aşkın süredir kullanılan işitme cihazları ile kulak çınlamasından tamamen kurtulabilirsiniz.

Çınlama Maskeleme Özellikli İşitme Cihazları Nasıl Çalışır?

Kulak çınlamasını suya taş attığınızda oluşan bir dalga gibi düşünün. Peki aynı büyüklükte bir taşı karşı taraftan atarsanız ne olur? İki dalga eşit büyüklükte ve zıt yönlü ise birbirlerini nötrleyeceklerdir. Çınlama maskeleme özellikli işitme cihazları bu prensiple çalışır. Hastanın çınlamasının büyüklüğü ve şekli belirlendikten sonra işitme uzmanları hastanın kulağına çınlamasının zıttı özeliklerde sesler gönderir. İki sesin birbirini nötrlemesi(sönümlemesi) ile kulak çınlamasının azalması veya tamamen duyulmaz hale gelmesi amaçlanır.

Çınlama ile ilgili asla unutulmaması gereken nokta, çınlamanın birçok nedene bağlı olabilen, işitme kaybı veya kulak kiri gibi basit nedenlerin yanında daha farklı nedenlerden de kaynaklanabilen bir rahatsızlık olamasıdır. Kulak çınlaması maskeleme özellikli işitme cihazı veya başka tedaviler denenmeden önce mutlaka bir Kulak Burun Boğaz uzmanına gidilmelidir. Uzman doktor önerilerinden sonra tedaviler denenmelidir.

Tinnitus(Kulak Çınlaması) İle Yaşamak Zorunda Değilsiniz. İşitme kaybı ve  kulak çınlamasının beraber seyrettiği durumlarda %90′ a varan oranlarda tinnitus’da (çınlama) azalma gözlenmiştir.

Velox Platformu Premium

Oticon Opn Serisi

Standart İşitme Cihazlarına Göre 50 Kat Daha Hızlı İşlemci

Oticon Opn 1 

Oticon Opn 2 

Oticon Opn 3 

İnium Sense Platformu Oticon İşitme Cihazları

işitme cihazi fiyatlari

Oticon’un patentli Brainhearing teknolojisi ile konuşmaları daha rahat ayırt edin. Brainhearing hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Oticon Alta 2 

Oticon Nera 2 

Oticon Ria 2

 

Çınlama Maskeleme Özellikli Beltone İşitme Cihazları

Beltone Legend

Beltone Boost

Emy İşitme Cihazları olarak ücretsiz verdiğimiz hizmetler

  •  Evde Hizmet: Tüm işlemleriniz evinizin konforunda yapılır, cihazınız evinizde teslim edilir.
  • 2 yıl garanti: Tüm işitme cihazlarımız 2 yıl garantilidir.
  • 6 aylık pil hediyesi: Oticon marka piller 6 ay yeterli pil hediye.
  • 1 yıl garantili kulak kalıbı: Kalıpta sorun olması durumunda ücretsiz olarak yeni kalıp alınmaktadır.

Emy İşitme’ de  İşitme Cihazı Sadece Bir Ürün Değil Aynı Zamanda Hizmettir.

Ücretsiz işitme testi ve randevu için arayınız.

Merkezimiz Ankara Kızılay’ dadır. Otopark, asansör ve engelli rampamız bulunmaktadır.

Randevu İçin: (0312) 419 00 46 veya (0553) 705 46 00

İşitme testinizi( odyogram) ınızı bize gönderin işitme uzmanımız testinizi yorumlayıp size uygun cihazı ücretsiz önersin.

Whatsapp İletişim Hattı: (0553) 705 46 00

Sorularınız İçin info@emyisitme.com.tr adresine E- posta gönderebilirsiniz.

İşitme merkezimiz Hafta İçleri: 09:30- 19:00 arası,

Cumartesi günleri 19.00 ‘ a kadar, Pazar günleri ise randevu üzerine  faaliyet göstermektedir.

İşitme kaybı ve cihaz seçimi hakkında bilgi almak için sayfalarımızı tıklayabilirsiniz.

İşitme cihazlarında Sgk ödemesi ile ilgili süreçle ilgili bilgi için tıklayınız. Bizlere her zaman (0312) 419 00 46 ve (0553) 705 46 00 no’lu telefonlardan ulaşabilirsiniz. Sorularınızı ücretsiz yanıtlamaya her zaman hazırız.

Kulak çınlaması ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

Çocuğumda işitme kaybı var mı? Detaylar için tıklayınız.

Cihaz bakım ve kullanımı ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Kulak Çınlaması Tedavisi ve Nedenleri başlıklı makalemizde emy işitme, kulak çınlaması ve Kulak çınlaması maskeleme özellikli işitme cihazları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum

yorum