Ücretsiz Periyodik Bakım
Ağustos 31, 2017
Neden Oticon, Beltone ve Audioservice
Ağustos 31, 2017

Çınlama Maskeleme Özellikli İşitme Cihazları

Çınlama Maskeleme Özellikli İşitme Cihazları

Kulak çınlaması yaşayan kişilerde işitme kaybı sıklıkla görülmektedir. Kulak çınlaması birçok nedenden kaynaklanan ve yaşam kalitesini düşüren bir durumdur. Kulak çınlaması tek başına bir hastalık olmayıp, genelde çeşitli hastalıkların veya benzer durumların sonucudur. Kulak çınlaması nedenleri ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız.

Kulak çınlaması için alternatif tedaviler mevcuttur. Bu tedavilerin arasında işitme cihazı kullanmak en yüksek başarı oranı gösterenlerden biridir. Özellikle işitme kaybı ile beraber oluşan kulak çınlamasında, işitme cihazları %90 gibi başarı oranlarına sahiptir. Kulak çınlamasının işitme cihazları ile maskelenmesi uzmanlık gerektiren bir süreçtir. Bazı hastalarımızda işitme cihazı hastaya denenir denenmez kulak çınlaması biterken veya çok azalırken, bazı hastalarımızda süreç haftalar sürmektedir. Kulak çınlaması maskelenmesi sürecinde işitme merkezindeki uzmanların konu ile ilgili eğitilmiş olması, cihazların Tinnitus Masker(Çınlama Maskeleme) özelliğine sahip olması, cihazların işitme kaybı varsa işitme kaybın uygun olması, hastanın psikolojik olarak sürece hazır olması, cihazların düzenli kullanılması büyük önem taşımaktadır.

Çınlama Maskeleme Özellikli İşitme Cihazları Nasıl Çalışır?

Kulak çınlamasını suya taş attığınızda oluşan bir dalga gibi düşünün. Peki aynı büyüklükte bir taşı karşı taraftan atarsanız ne olur? İki dalga eşit büyüklükte ve zıt yönlü ise birbirlerini nötrleyeceklerdir. Çınlama maskeleme özellikli işitme cihazları bu prensiple çalışır. Hastanın çınlamasının büyüklüğü ve şekli belirlendikten sonra işitme uzmanları hastanın kulağına çınlamasının zıttı özeliklerde sesler gönderir. İki sesin birbirini nötrlemesi(sönümlemesi) ile kulak çınlamasının azalması veya tamamen duyulmaz hale gelmesi amaçlanır.

Çınlama ile ilgili asla unutulmaması gereken nokta, çınlamanın birçok nedene bağlı olabilen, işitme kaybı veya kulak kiri gibi basit nedenlerin yanında daha farklı nedenlerden de kaynaklanabilen bir rahatsızlık olamasıdır. Kulak çınlaması maskeleme özellikli işitme cihazı veya başka tedaviler denenmeden önce mutlaka bir Kulak Burun Boğaz uzmanına gidilmelidir. Uzman doktor önerilerinden sonra tedaviler denenmelidir.

Tinnitus(Kulak Çınlaması) İle Yaşamak Zorunda Değilsiniz. İşitme kaybı ve  kulak çınlamasının beraber seyrettiği durumlarda %90′ a varan oranlarda tinnitus’da (çınlama) azalma gözlenmiştir.

İnium Sense Platformu Oticon İşitme Cihazları

Oticon Alta 2 

Oticon Nera 2 

Oticon Ria 2

Çınlama Maskeleme Özellikli Beltone İşitme Cihazları

Beltone Legend

Beltone Boost

Emy İşitme Cihazları olarak ücretsiz verdiğimiz hizmetler

  •  Evde Hizmet: Tüm işlemleriniz evinizin konforunda yapılır, cihazınız evinizde teslim edilir.
  • 2 yıl garanti: Tüm işitme cihazlarımız 2 yıl garantilidir.
  • 6 aylık pil hediyesi: Oticon marka piller 6 ay yeterli pil hediye.
  • 1 yıl garantili kulak kalıbı: Kalıpta sorun olması durumunda ücretsiz olarak yeni kalıp alınmaktadır.

Emy İşitme’ de  İşitme Cihazı Sadece Bir Ürün Değil Aynı Zamanda Hizmettir.

Ücretsiz işitme testi ve randevu için arayınız.

Bir önceki yazımız olan Kulak Çınlaması Tedavisi ve Nedenleri başlıklı makalemizde emy işitme, kulak çınlaması ve Kulak çınlaması maskeleme özellikli işitme cihazları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum

yorum