Ani İşitme Kaybı
Eylül 11, 2017
Oticon İno Pro Mini Kulak Arkası İşitme Cihazı
Eylül 14, 2017

Çocuklarda İşitme

Çocuklarda İşitme

Çocuklarda konuşma, işitme duyusu sayesinde ebeveynlerin taklit edilmesiyle öğrenilmektedir. Çocukların konuşabilmesi ancak duyabilmeleri ile mümkündür. Duyamayan veya bazı kelimeleri algılayamayan çocuklarda konuşma bozuklukları görülmektedir. Çocuklarda işitme kaybında erken teşhis, konuşmanın öğrenilebilmesi açısından çok önemlidir. Eğer çocuğunuzda işitme kaybı olduğunu düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bir KBB hekiminden randevu alınız.

Çocuğunuzda İşitme Kaybı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

 • 0-6 ay arasında :  Bebeğiniz ani seslere tepki vermiyor, sese bağlı olarak uyanmıyorsa
 • 6-12 ay arasında: Bebeğiniz konuşmaya benzer sesler çıkarmıyor, seslere tepki vermiyorsa
 • 1-2 yaş arasında: Çocuğunuz birden fazla seslenince cevap veriyor, televizyonu yüksek sesle izlemek istiyorsa

Çocuğunuzda işitme kaybı olabilir. Lütfen bir KBB uzmanına başvurarak en yakın zamanda işitme testi yaptırınız. Unutmayın ki çocuğunuzun geleceğinde duyma ve konuşma büyük öneme sahiptir.

Çocuklarda İşitme Cihazı

Çocuğunuzun işitme cihazı kullanması gerektiği KBB hekimleri tarafından onaylandıktan ve rapor işlemleri bittikten sonra cihaz seçim kısmı başlayacak. Bu kısım aileler açısından oldukça zor olabilmektedir. Tüm sorularınızın cevapları, , odyometristlerimizin ücretsiz danışmanlığı için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

Çağrı Merkezi Tel: (0312) 419 00 46

Çocuğum için hangi marka/model uygun?

İlk etapta KBB hekiminiz sizin için marka önerisinde bulunabilir. Bu öneriyi dikkate almalısınız. Ancak kendiniz de mutlaka araştırma yapmalısınız. Çocuğunuzun duyması ve konuşması kullanacağı cihazdan alacağı verime göre değişebilir bunu unutmayınız. Pediatrik işitme cihazlarında birçok marka ve model bulunmaktadır. Model seçimi ve ücretsiz danışmanlık için bizleri her zaman arayabilirsiniz.

Çocuğum için hangi işitme merkezi uygun?

 • Çocuğunuzun periyodik aralıklarla cihazına ses ayarı yapabilecek,
 • Kalıp alma konusunda uzman,
 • Çocuk hastalar konusunda deneyimli,
 • Kurumsal yapı ve satış sonrası destek verebilen,
 • Cihaz arızalarında yedek cihaz tedarik edebilen,
 • Tıbba ve odyolojiye uygun hizmet veren,

Bir işitme merkezi tercih etmelisiniz. Unutmayın, tercih edeceğiniz işitme merkezi çocuğunuzun işitme serüveninde yıllarca yanınızda olabilmelidir.

Çocuğum cihazdan fayda görebilecek mi?

Çocuğunuz doğru marka ve tıbba uygun odyolojik hizmet ile cihazdan fayda görecektir. Şüphelerinizi bir kenara bırakın ve çocuğunuz için en iyisini isteyin. EMY İşitme merkezi uzman kadrosu ile çocuğunuzun işitme serüveninde her zaman yanınızda.

Çocuğum cihazla oynarsa ne olacak?

 • Çocuğun cihazla istemsiz oynaması
 • Koşarken, oynarken kalıbın yerinden oynaması
 • Hızlı büyüyen miniklerin kulaklarının büyüyerek kalıbın küçük gelmesi

Gibi aile ve çocukların hayatın akışında sıklıkla karşılaşacağı durumlarda Oticon Sensei’de bulunan LED göstergeuyarı vererek aileleri bilgilendirecek, aileler kalıbın kulağa oturmamasından kaynaklı rahatsızlığı anında bilebilecektir. LED gösterge, kalıp oturmamasından kaynaklı rahatsız edici ıslık sesini ve ses kalitesinin bozulmasını engelleyerek çocuğunuzun cihazdan maksimum verim almasını sağlayacaktır.

OTİCON SENSEİ PRO SP Dünyanın En Güçlü Pediatrik İşitme Cihazı

İşitme cihazlarında, birçok markanın Pediatrik cihazları vardır. Bu markalar arasında 111 yıllık tecrübesiyle OTİCON markası öne çıkmaktadır. Üretimin tamamını Danimarka’ da yapan, diğer markalar gibi fabrikasını Çin’ e taşımayan OTİCON, pediatrik modelde diğer modellerde olduğu gibi önder olma özelliğini korumaktadır.

Konuşmaların detaylı bir şekilde anlaşılabilmesi, çocuğunuzun dil gelişimi için çok önemlidir. İnsanlar kulaklarıyla değil beyin ile duyarlar.Çocuğunuzun beynindeki konuşma merkezinin gelişebilmesi için erken yaştan itibaren uyarılması gerekmektedir. Oticon Sensei SP çocuğunuz için en fazla duyma detayını rahatsız edici ıslık sesi olmadan sunmaktadır.

Önemli Özellikler

 • 16 Kanal
 • 16  Bant
 • LED Gösterge: Çocuğunuz cihazı ile istemsiz oynadığında, çocuğunuzun kulağı yaşı ilerledikçe büyüdüğünde işitme cihazı kalıbı kulağa oturmayacaktır. Oticon Sensei’de bulunan LED gösterge sayesinde aileler çocuğunun cihazdan maksimum verim almasını sağlayacaktır.
 • Su geçirmezlik:IP58 su geçirmeme sertifikasına sahip Oticon Sensei ile çocuğunuz akranları ile rahatça oynayabilecek.
 • Anti Alerjik: Oticon Sensei bebeklerin ve çocukların hassas ciltlerine alerji yapmayacak şekilde üretilmiştir.
 • Darbeye Dayanıklılık: Oticon Sensei, çocukların dünyası için tasarlanmıştır. Darbe ve şoka karşı dayanıklıdır.

Daha fazla bilgi ve ücretsiz danışmanlık için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.

Çağrı Merkezi Tel: (0312) 419 00 46

Bir önceki yazımız olan Kulak Çınlaması Tedavisi ve Nedenleri başlıklı makalemizde emy işitme, kulak çınlaması ve Kulak çınlaması maskeleme özellikli işitme cihazları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum

yorum