Oticon Alta2 Pro Ti Mini Kulak Arkası İşitme Cihazı
Aralık 30, 2017
Oticon Ria 2 Mini Kulak Arkası İşitme Cihazı
Ocak 7, 2018

Emeklilere İşitme Cihazı

Sgk Emeklilere İşitme Cihazı Ödemesi

Emeklilere işitme cihazı ödemesi 750 TL olup, cihazın bedeli ne kadar olursa olsun bu tutarda ödeme yapılmaktadır. Merkezimizde bu ödeme miktarı cihaz bedelinden düşülerek işitme cihazı satışı gerçekleşmektedir. İşitme cihazı ödemesi alacak olan emeklinin beş yılda sadece bir kez geri ödeme hakkı bulunmaktadır. Üniversite hastanesi veya devlet hastanesinden KBB hekimi tarafından emeklinin işitme cihazına uygun görülmesi  ve rapor alınması gerekmektedir.

Emeklilere işitme cihazı ödemesi için hastanede yapılan işitme testinde emeklinin  500 hz, 1000 hz, 2000hz ve 4000 hz frekanslarındaki işitme kaybı ortalamasının aynı anda her bir kulakta en az 30 dB olması gerekmektedir. Emeklilere işitme cihazı alınırken cihazın markası, işitme merkezinde bulunan Odyometrist (işitme teknikeri) olan kişinin bilgisi emeklinin işitme cihazını doğru kullanabilmesi için en önemli etkenlerdir.

Emy İşitme Cihazı Satış ve Uygulama merkezi olarak bizler 113 yıllık Danimarka markası Oticon işitme cihazlarını uygun fiyatlarla emeklilerimizle buluşturuyoruz. Tüm cihazlarımız SGK onaylı olup, 2 yıl garantilidir. İşitme cihazının ilk üreticilerinden olan Oticon, insan odaklı ve her yaştan kişinin kolayca kullanabileceği işitme cihazları üretmektedir. Tüm işitme cihazlarımız Danimarka’ da üretilmiş olup tere, neme ve toza karşı dayanıklılık sertifikaları bulunmaktadır. Oticon işitme cihazlarını diğer işitme cihazlarından ayıran ve emeklileri işitme cihazı alınacağı zaman diğer markalardan öne çıkaran en önemli etkenler yüksek ses kalitesi ve uzun kullanım ömrüdür.

2018 yılı itibariyle emeklilere işitme cihazı ödemesi SGK tarafından yapılırken Devlet veya Üniversite hastanelerinden alınması gereken belgeler:

  1.  Hastanın işitme testi
  2. Hastanın en az 1 kulak burun boğaz hekimi imzalı işitme cihazına uygundur raporu (geçerlilik süresi: 4 ay)
  3. Hastanın işitme cihazına uygun olduğunu gösteren reçetesi (geçerlilik süresi: 10 iş günü)

Gerekli belgeler tamamlandıktan sonra işitme merkezine gidilip işitme uzmanları tarafından hastaya uygun olan işitme cihazının belirlenip denenmesi gerekmektedir. İşitme cihazlarının türleri, görünüşleri ve ses güçleri hastanın işitme kaybı ve yaşına göre belirlenmelidir. Emeklilere işitme cihazı seçilirken estetik kaygılardan daha çok kullanım kolaylığı ve işitme kaybına uygunluğu dikkate alınmalıdır. Oticon işitme cihazları her yaştan kişinin kolayca çıkarıp takabileceği, pillerini değiştirebileceği şekilde tasarlanmıştır.

Uygun fiyatlı Oticon işitme cihazlarımızı incelemek için tıklayınız.

İşitme cihazı kullanımı ile ilgili korkularınız mı var? Merkezimize gelerek ücretsiz olarak cihazlarımızı test edebilirsiniz.

İşitme Cihazı Fiyatları Cihaz Modeli ve Cihaz Türüne Göre Değişmektedir. Kulak İçi, Mini Kulak Arkası ve Kulak Arkası Cihazlar İşitme Kaybına ve Kişinin Tercihine Göre Satın Alınabilmektedir.

İndirimli Fiyat Bilgisi için: (0312) 419 00 46/ (0553) 705 46 00

Merkezimiz Ankara Kızılay’ dadır. Otopark, asansör ve engelli rampamız bulunmaktadır.

Randevu İçin: (0312) 419 00 46 veya (0553) 705 46 00

İşitme testinizi( odyogram) ınızı bize gönderin işitme uzmanımız testinizi yorumlayıp size uygun cihazı ücretsiz önersin.

Whatsapp İletişim Hattı: (0553) 705 46 00

Sorularınız İçin info@emyisitme.com.tr adresine E- posta gönderebilirsiniz.

İşitme merkezimiz Hafta İçleri: 09:30- 19:00 arası,

Cumartesi günleri 19.00 ‘ a kadar, Pazar günleri ise randevu üzerine  faaliyet göstermektedir.

İşitme kaybı ve cihaz seçimi hakkında bilgi almak için sayfalarımızı tıklayabilirsiniz.

İşitme cihazlarında Sgk ödemesi ile ilgili süreçle ilgili bilgi için tıklayınız. Bizlere her zaman (0312) 419 00 46 ve (0553) 705 46 00 no’lu telefonlardan ulaşabilirsiniz. Sorularınızı ücretsiz yanıtlamaya her zaman hazırız.

Kulak çınlaması ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

Çocuğumda işitme kaybı var mı? Detaylar için tıklayınız.

Cihaz bakım ve kullanımı ile ilgili bilgiler için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Oticon Ria2 Kulak İçi (CIC) İşitme Cihazı başlıklı makalemizde emy işitme, oticon ve ria 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum

yorum