Oticon Premium İşitme Cihazlarında %15 İndirim
Eylül 11, 2017
Görünmez işitme cihazları (iic işitme cihazları)
Eylül 11, 2017

İşitme cihazlari nasıl televizyon ve telefona bağlanır?

İşitme Cihazları Nasıl Telefon, Tablet, Bilgisayar ve Televizyona Bağlanır?

Günümüzde Bluetooth  teknolojisi akıllı cihazların birçoğunda kullanılmaktadır. Bluetooth teknolojisi işitme cihazlarında da geniş kullanım alanı sunmaktadır. Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve akıllı televizyonlar sinyalleri Bluetooth yolu ile işitme cihazlarına iletebilmektedir. Bu sayede ortam gürültüsünden etkilenmeden işitme kaybı yaşayan kişi sesleri direkt olarak cihazdan duymakta, normal işitmeye en yakın telefon görüşmesi ve müzik sesi duyma deneyimi yaşayabilmektedir.

Bluetooth ile bağlantının bir diğer kolaylığı ise cihazların ses tercihlerinin kullanıcı tarafından kolaylıkla yapılabilmesidir. İşitme cihazlarının programı kullanıcı tarafından rahatlıkla cep telefonlarından yapılabilmektedir. Cihazınızın ses ayar tuşlarına dokunmadan, cep telefonundan etraf tarafından fark edilmeden cihazının sesini kısıp açmak, iç mekan- dış mekan- müzik gibi programlara işitme cihazlarının cep telefonu uygulamalarından geçmek mümkündür.

 

İşitme cihazlarında bağlantıyı sağlayan aksesuarlar bulunmaktadır. Bu aksesuarlar Bluetooth teknolojisi ile işitme cihazları ile bağlantı kurmaktadır.

Bu aksesuarlar hakkında ek bilgi için tıklayınız.

Bazı işitme cihazları herhangi bir ek aparata gerek kalmadan İphone, Android marka cep telefonu, tabletlerinize bağlanabilmektedir.

Bu cihazlar hakkında ek bilgi için tıklayınız.

Detaylı bilgi için bizleri her zaman arayabilirsiniz. Emy İşitme’ ye gelerek işitme kaybınızın ve kulak yapınızın uygunluğunu ücretsiz test ettirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşitme cihazlarında SGK Ödemesi başlıklı makalemizde işitme cihazı sgk karşılıyor mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum

yorum